СПОРТ

Почина одбојкарот Дени Стојчев

Поранешниот македонски репрезентативец во помлади категории и поранешен играч на Џио Струмица Дени Стојчев, поранешен одбојкар на Џио Струмица почина денеска на 32-годишна возраст.

Стојчев играше на позиција либеро во кадетскиот и во јуниорскиот национален состав, а во матичниот клуб настапуваше до 2009-тата.

Прераната смрт на Дени Стојчев предизвика неверување кај сите во неговиот град и кај пошироката одбојкарска јавност кај нас.

Поврзани вести

Дел Пјеро со критики за Роналдо: Напуштањето на стадионот пред крајот на мечот не е убаво

Влатко Зорба

Владимир Кличко пред кам-бек во боксот?

Никола Поповски

Фетел: Поради парите напредуваат многу спортисти, но понекогаш доаѓа границата

Одложени половина од натпреварите од првиот ден на Австралија Опен

Никола Поповски

Исповед на спортист кој заради короната бил 25 дена во кома: Не можев да зборам, ми се оштетија белите дробови и срцето

Нема коронавируси во 14 клубови во Бундеслигата – За два дена одлука за продолжување на сезоната

Stefanija Kuzmanovska