СПОРТ Фудбал

Погба на почетокот на следната недела ќе се врати на тренинзите

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, ќе се врати на тренинзите на почетокот на следната недела, пренесува „Екип“.

Дваесет и шест-годишниот Французин ќе се обиде да биде на линија за 29-то коло од Премиер лигата против Манчестер Сити на 8 март. Сепак, најверојатен датум за играчот да се врати на теренот е 15 март, за натпреварот од 30-то коло со Тотенхем.

Во сезоната 2019/20, Погба забележа 7 натпревари во Премиер лигата во кои оствари две асистенции. Во поголемиот дел од сезоната, Французинот третираше повреда на глуждот, а во јануари беше подложен на операција.

Поврзани вести

Вуков втор на престижната трка во Абу Даби

Абрамович им обезбеди бесплатен престој на лондонските лекари во хотелот на стадионот на Челзи

Дешан ќе добие понуда за продолжување на договорот со Франција

Влатко Зорба

Нови главоболки за Тухел пред реваншот со Дортмунд

Влатко Зорба

ФИФА: Ќе бидеме потранспарентни при истрагите и казните

user5

Верстапен: Хамилтон е еден од најдобрите, но не и бог