СПОРТ Фудбал

Повредатата на Ибрахимовиќ не е многу сериозна

Милан ги објави резултатите од медицинските прегледи на напаѓачот Златан Ибрахимовиќ.

Шведскиот фудбалер избегна сериозна повреда, Ахиловата тетива не е повредена. Ибрагимович има само повреда на мускул, степенот на оштетување не е откриен.

Милан не ги прецизираше условите на закрепнување, само рече дека во рок од 10 дена ќе ја процени состојбата на играчот.

Според „Ла Газета дело Спорт“, Ибрахимовиќ може да биде надвор од теренот од 10 дена до два месеци, во зависност од степенот на оштетување на мускулите на потколеницата.

Поврзани вести

Тодоров: Во Талин ќе победиме поубедливо

Никола Поповски

Мурињо: Ливерпул е најдобриот тим во Премиер Лигата, повредата на Кејн ме депримира

Никола Поповски

Реал без Рамос? Можно е …

Stefanija Kuzmanovska

Најдобрите потези од синоќешниот Ол-стар натпревар (видео)

Никола Поповски

Без натпревари во Англија најмалку до 30 април

Изненадување: Погба патува со Манчестер Јунајтед при посетата на Вотфорд

Влатко Зорба