СПОРТ Фудбал

ПСЖ му нуди петгодишен договор на Мбапе со годишна плата од 30 милиони евра

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе може да го продолжи договорот со клубот. Францускиот клуб веќе започна преговори со 20-годишниот фудбалер, пренесува „Л’Екип“.

Претходно се појавија информации дека ПСЖ сакал да потпише петгодишен договор со Мбапе со годишна плата од 30 милиони евра плус бонуси.

За Мбапе е заинтересиран и Реал Мадрид, но претседателот на клубот Насер Ал-Хелифи не сака да го продаде Французинот и ќе се сретне со неговиот агент во блиска иднина.

Оваа сезона Мбапе има одиграно 11 натпревари на сите натпреварувања, постигна девет гола и три асистенции.

Поврзани вести

Барселона падна на „Месталја“

Влатко Зорба

ИОК се закани дека ќе го суспендира Олимпискиот комитет на Северна Македонија доколку не го пронени законот за спорт

Maja_Serafimova

Гасперини со интересен коментар по двата пенали за Јувентус

Влатко Зорба

Милан разгледува потенцијални замени на голманот Џанлуиџи Донарума

Ливерпул извлече реми на „Олд Трафорд“

Влатко Зорба

Реал – Сити и Атлетико – Ливерпул во осминафиналето во Лигата на шампионите

Влатко Зорба