СПОРТ Фудбал

Рајола: Желбата на Пол е да игра на највисоко можно ниво, можен е кам-бек во Јувентус

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020.

Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се чини дека неговиот тим нема повторно да се најде во топ четири во Премиер лигата и повторно ќе ја пропушти Лигата на шампионите. Ова најверојатно ќе стави крај на односите меѓу двете страни.

– Желбата на Пол е да игра на највисоко можно ниво, но тој не може да избега од Манчестер Јунајтед кога екипата е во тешка ситуација. Затоа тој остана во тимот. Сепак, тој нема да иманишто против да се врати во Јувентус по Европското првенство, рече Рајола, цитиран од Goal.com.

Поврзани вести

Никола Пепе го брани Љунгберг: Критикувајте ги играчите, а не тренерот!

Влатко Зорба

Одбојкарите ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021

Елмас: Многу сум среќен, се надевам секогаш ќе му помагам на тимот

Александар Петровски

Пелегрини доби отказ од Вест Хем

Ларкин: Ќе играм за Турција, ама име не менувам

Лазаров: Од небо се гледаше дека помладите играчи избегнуваа одговорност

Никола Поповски