СПОРТ Фудбал

Ракитиќ: Јас не сум вреќа со компири, сам ќе одлучам каде да ја продолжам кариерата

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ, ги коментираше информациите дека клубот го вклучува во некаков пакет за размена со Интер.

-Јас не сум вреќа со компири, ќе одлучам сам каде да продолжам кариера. Сакам да бидам таму каде ме ценат. Ако тоа е тука, во ред е, но ако не, тогаш ќе си најдам каде, изјави Ракитиќ.

Оваа сезона, 32-годишниот Хрват одигра 31 натпревар на сите турнири, во кои направи три асистенции.

Барселона сака да му го понуди Ракитиќ плус пари на Интер во размена за Лаутаро Мартинез.

Поврзани вести

Бразилците Роналдо и Роналдињо се вклучија во дебатата „кој е подобар – Меси или Роналдо“?

Влатко Зорба

Цената на Мбапе ќе биде 35-40 милиони евра!?

Влатко Зорба

Објавено ВИДЕО на играчите на Барселона по дебаклот против Ливерпул

Влатко Зорба

Зошто Азар го избра Реал пред Баерн?

Влатко Зорба

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

Почетино: По ваков пораз треба да се држиме заедно

Влатко Зорба