Ракомет

Вардар и Порто одиграа нерешено во ЛШ

Вардар 1961 одигра нерешено против португалски Порто 25-25 (13-12) во рамки на третиот меч за „црвено-црните“ во новата сезона од ракометната Лига на шампиони.

Македонскиот тим во финишот на мечот имаше гол предност, но гостите со многу среќа стигнаа до израмнувачкиот погодок.

Прв стрелец кај домашниот тим беше Иван Чупиќ со седум гола, а Ристовски имаше 18 интервенции.

Во следното коло македонскиот првак му гостува на тимот на ПСЖ.

Поврзани вести

Пирова победа на Еурофарм Пелистер

Прв пораз на Еурофарм Работник во ракометната СЕХА Лига

Влатко Зорба

Кокшаров: Шанса за помладите против Мотор

Лазаров е позитивен на коронавирус

Никола Поповски

Спортисти на Град Скопје за 2019 година се Стоилов и Радичевска

Стипе Мандалиниќ нов играч на Еурофарм Пелистер