СПОРТ Фудбал

Рамос е единствениот фудбалер во ЛШ со директни три црвени картони

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, на синоќешниот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите против Манчестер сити беше исклучен во 86. минута.

За Рамос ова беше четврти црвен картон во елитното натпреварување со што се изедначи со досегашните рекордери Едгар Давис и Златан Ибрахимовиќ.

Воедно Рамос е единствениот фудбалер во Лигата на шампионите со директни три црвени картони. Реал го загуби мечот со 1:2.

Поврзани вести

Далас стигна до својата десетта победа

Maja_Serafimova

Лестер и Лацио во борба за Лалана

Никола Поповски

Дурант излекуван од коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska

На Михајловиќ му е пресадена коскена срж

Го издаде срцето: Почина Ајзак Промис, капитен на фудбалската репрезентација на Нигерија од ОИ во Пекинг

user5

Го изнудува ли Погба Јунајтед за поголема плата? Се појави целата вистина!

Влатко Зорба