СПОРТ Фудбал

Рамос со голем потег: Хуманоста пред се

Стана јасно каква била донацијата на Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио во борбата против коронавирусот.

Двајцата направиле разни набавки преку УНИЦЕФ. Донирале 264.571 маски за лице, 1.000 заштитни костуми и 15.000 тестови.

Помошта од семејството Рамос се приклучува како целокупна поддршка на Реал Мадрид во борбата против пандемијата.

Целиот тим на Реал Мадрид се вклучи со донации.

Поврзани вести

Имунолог: Историскиот натпревар на Аталанта е главната причина за катастрофата во Бергамо

Се враќа Премиер лигата: Натпревари под 90 минути?

Stefanija Kuzmanovska

Клинсман го презема кормилото на Еквадор

Maja_Serafimova

Англичаните би можеле да ја завршат Премиер-лигата во Австралија?

Случај „Сала“: Кардиф разочаран од одлуката на ФИФА да плати шест милиони евра на Нант

user5

Макрон и францускиот министер за спорт ги убедуваат најдобрите 5 лиги да ја завршат сезоната пред предвиденото