СПОРТ Фудбал

Рамос со голем потег: Хуманоста пред се

Стана јасно каква била донацијата на Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио во борбата против коронавирусот.

Двајцата направиле разни набавки преку УНИЦЕФ. Донирале 264.571 маски за лице, 1.000 заштитни костуми и 15.000 тестови.

Помошта од семејството Рамос се приклучува како целокупна поддршка на Реал Мадрид во борбата против пандемијата.

Целиот тим на Реал Мадрид се вклучи со донации.

Поврзани вести

Саутгејт го отстрани Стерлинг од репрезентацијата

Де Бруин нема да игра против Јунајтед?

Солскјер се сретна со Ерлинг Холанд, главната трансфер цел на клубот

Maja_Serafimova

Неговите голови и асистенција беа одлучувачки: Дибиров го има голот на мечот! (видео)

Кин и Карагер ги одбраа најдобрите 11 од сегашниот тим на Ливерпил и генерацијата на Јунајтед од 1999 година

Никола Поповски

Касами: Едногласно одлучивме дека нема услови за избори

Влатко Зорба