СПОРТ Фудбал

Раниери предложи пет замени по натпревар

Тренерот на Сампдорија, Клаудио Раниери, даде предлог да се зголеми бројот на замени во сезоната прекината поради пандемијата на коронавирус. Претходно, Италијанската фудбалска федерација соопшти дека очекува да го заврши шампионатот.

– За мене, оваа сезона е невалидна затоа што нема сеопфатно почитување на правилата. Јас разбирам дека треба да играме, но сè ќе биде решено на теренот. Ако одиме да играме три пати неделно, тогаш треба да воведеме промени во фудбалските правила и да дозволиме пет замени, изјави Раниери за „Фудбал Италија“.

Сампдорија се наоѓа во долниот дел на табелата, на 16.место, со само еден бод повеќе од зоната на испаѓање.

Поврзани вести

Доделени наградите „13 Ноември“ на Сојузот на спортови на Скопје

Елмас: Многу сум среќен, се надевам секогаш ќе му помагам на тимот

Александар Петровски

Список на шпанската фудбалска репрезентација: Вилјареал со повеќе играчи од Барса и Реал М. заедно

user5

Баерн подготвува спектакуларен трансфер

Stefanija Kuzmanovska

Игуаин се сели во МЛС?

Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен

Maja_Serafimova