СПОРТ

Реал Мадрид нема да потпише нови играчи во зимскиот преоден рок

 Раководството на Реал Мадрид нема да потпише нови играчи во зимскиот преоден рок, објави „Марка“. Шпанскито весник забележува дека тренерот Зинедин Зидан ќе се ослони на постојните фудбалери, а во нападот кој е„најпроблематичен“ довербата ја дава на Еден Азар, Герет Бејл и се надева на напредок на Лука Јовиќ.

Претходно беше објавено дека „Кралскиот клуб“ повторно ќе се обиде да го донесе во Мадрид, играчот од средниот ред Манчестер јунајтед, Пол Погба.

Оваа сезона, Реал Мадрид има 37 бода по 18 кола. Тој е два бода зад лидерот на табелата Барселона.

Во Лигата на шампионите Реал се пласира во осминафиналето, каде ќе игра со Манчестер сити.

Поврзани вести

Артета: Го победив коронавирусот

НБА легенда ќе седне на клупата на Бруклин Нетс

Никола Поповски

Зошто Халанд се одлучи за Борусија Дортмунд?

Никола Поповски

Панчев за Модриќ: Тој не е најдобар фудбалер во историјата на својата земја

Maja_Serafimova

Шефовите на Арсенал до фудбалерите: Пласман во ЛШ и нема кратење плата

Јанг потпишува за Интер

Никола Поповски