СПОРТ Фудбал

Реал Мадрид со голем гест: Сантијаго Бернабеу ќе стане складиште на медицински материјали

Шпанија е една од најзагрозените земји во светот, бидејќи пандемијата на коронавирус многу силно ги погоди.

Еден од најголемите клубови во светот, Реал Мадрид реши да помогне на свој начин.

Стадионот „Сантијаго Бернабеу“ сега ќе служи за чување на медицински материјали, залихи потребни за борба против коронавирусот.

Реал, исто така, донираше пари и голема количина медицинска опрема.

Со складиштето на Бернабеу, шпанските власти ќе можат брзо да реагираат во секоја ситуација, кога ќе им биде потребна опремата.

Поврзани вести

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

Серија „А“ загуби 600.000.000 евра

Влатко Зорба

На Ѓоковиќ му се заканува и суспензија од неколку месеци?

Никола Поповски

Шпанската фудбалска федерација: Ќе обезбедиме 500 милиони евра „за клубовите од прв и втор ред на кои сега им требаат 15-20 милиони евра“

Вернер не е сигурен дали сака трансфер во Ливерпул, Сити и Јунајтед

Влатко Зорба

Роналдо со прв гол од слободен удар во дресот на Јувентус (ВИДЕО)

Влатко Зорба