СПОРТ Фудбал

Рома сака да го откупи Смолинг, Јунајтед бара 22 милиони евра

Раководството на Рома има намера да ги откупи правата на дефанзивецот Крис Смилинг. Тој во моментов игра за Римјаните на изнајмување од Манчестер Јунајтед.

Англискиот клуб проценил дека 30-годишниот дефанзивец вреди 22 милиони евра. Договорот на Смолинг со „црвените ѓаволи“ е до 2022 година.

Од почетокот на сезоната, фудбалерот имаат 14 натпревари и 2 гола на сите турнири за тимот од Вечниот град.

Поврзани вести

Неславен рекорд: Украински фудбалски клуб има 25 заразени со Ковид-19

Претседателот на асоцијацијата на фудбалерите во Италија: Невозможно е да се игра во април

Влатко Зорба

Гол сушата на Меси трае 134 дена

Влатко Зорба

Кошаркарското првенство ќе почне на 3 октомври

Александар Петровски

Ибра официјално стана најплатениот играч на Милан и доби нов број на грбот

Никола Поповски

Го издаде срцето: Почина Ајзак Промис, капитен на фудбалската репрезентација на Нигерија од ОИ во Пекинг

user5