СПОРТ Фудбал

Роналдо тренира без дозвола

Кристијано Роналдо имаше личен тренинг на националниот стадион во Мадеира. Португалецот се обидува да остане фит, но покрена коментари во неговата родна земја затоа што не му беше дозволено да одржува активности додека е вокарантин. За време на тренингот, околу него имаше неколку луѓе кои беа дел од него.

Шефот на здравствената служба во Мадеира, Педро Рамос, вели дека sвездата на Јувентус не добила „специјална дозвола“. Сепак, тој не беше особено критичен кон него, додавајќи дека Роналдо има право да тренира сè додека неговите активности се според пропишаните мерки.

Кристијано се врати во својата татковина непосредно пред Италија да биде блокирана за да биде со неговата мајка која боледува. Јувентус веќе размислува за обновување на тренинзите и повика некои свои играчи назад, при што Роналдо се очекува да се врати во Италија следната недела.

Поврзани вести

Порака преку социјалните мрежи: Братот на Инсиње го нападна Анчелоти

user5

Алегри главен фаворит за клупата на Баерн

Намалување на платите на играчите во Премиер лигата за 20 отсто за да им се помогне на клубовите од пониските дивизии

Влатко Зорба

Њукасл подготвен да го врати Бејл во Премиер лигата

Леброн Џејмс: Ќе продолжам да играм сè додека не можам да одам

Конте инсистира да го има Видал