СПОРТ Фудбал

Санчез ќе се врати во Јунајтед

Интер нема да се обиде да ги откупи правата на напаѓачот Алексис Санчез од Манчестер Јунајтед, според италијанскиот новинар Фабрицио Романо.

Раководството на „нероазурите“ е незадоволно од претставувањето на 31-годишниот Чилеанец, кој беше ангажиран од клубот од Милано до крајот на сезоната 2019/20 и нема намера да потпише постојан договор со играчот. Така, Санчез ќе се врати во Манчестер Јунајтед летото 2020 година.

Досега Санчез има одиграно 13 натпревари на сите турнири за Интер оваа сезона, со еден гол и три асистенции. Порталот „Transfermarkt.com“ го проценува на 25 милиони евра.

Неговиот договор со Манчестер Јунајтед треба да истекува во јуни 2022 година.

Поврзани вести

Драма на небото над Брисел: Приватниот авион на Меси присилно слетал!

Влатко Зорба

Гвардиола донирал милион евра за борба против коронавирусот

Влатко Зорба

Агентот на Анчелоти пристигна во Лондон на разговори, но не и со Арсенал

Поради расправија за дрес со нож прободен навивач на Милан

Емери ја отфрли понудата за останување во Премиер Лигата

Maja_Serafimova

Дончиќ е еден од најдобрите играчи во лигата, тврди Пипен