СПОРТ Фудбал

Санчо сака да игра за Манчестер Јунајтед

Sвездата на Борусија Дортмунд, Џејден Саннчо, сепак сака да игра за Манчестер Јунајтед. 20-годишниот фудбалер е главна трансфер цел на „црвените ѓаволи“, но англискиот тим ќе мора да постигне договор со „жолто-црните“ за висината на трансферот, вели Фабрицио Романо.

Според информациите од Борусија, тие сакаат над 100 милиони евра за нивната ѕвезда, што засега е одбиено од Јунајтед, кои во моментот не се подготвени да дадат толку многу пари.

За Санчо, кој има договор со „жолто-црните“ до 2022 година, се заинтересирани и Ливерпул и Челси.

Поврзани вести

Леброн Џејмс: Ќе продолжам да играм сè додека не можам да одам

Михајловиќ ги откри деталите од борбата со леукемијата (ВИДЕО)

Барселона може да се раздели со Гризман поради Меси?

Влатко Зорба

Торонто седми пат во низа поуспешен од Визардс

Тијаго Силва го продолжи договорот со ПСЖ до крајот на сезоната

Гигс за победата над Сити: Најдобриот настап на Јунајтед во последните години

Влатко Зорба