СПОРТ Фудбал

Шкендира ремизира со Работнички, Академија Пандев го совлада Шкупи

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот.

Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов.

Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија – Работнички 1:1, Шкупи – Академија Пандев 0:1, Струга Трим Лум – Ренова 0:0. Реваншите се закажани за 4 април.

Поврзани вести

ФФМ со премија за победата над Словенија: 100.000 евра за фудбалерите

user5

Валверде заминува од Барселона, Чави го наследува?

Никола Поповски

„Газета“: Пјаниќ рече „да“ на Барса!

Stefanija Kuzmanovska

Саул пред првиот осминафинале натпревар од ЛШ: После Божиќ паднавме во форма, секогаш сме играле најсилно против најдобрите

Никола Поповски

Харден уфрли 55 поени во триумфот на Хјустон кај Кливленд (ВИДЕО)

ФФМ со допис до УЕФА побара одложување на натпреварот со Косово