СПОРТ

Симеоне го коментираше поразот од Барселона

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го коментираше поразот од Барселона (0:1) во натпреварот од 15. коло од Шпанското фудбалско првенство.

-Тимот ја даде целата своја моќност, играчите го прават она што тренерот го бара од нив. Ние мора да бидеме трпеливи и свесни дека имаме преодна година. Јас сум најмалку трпелива личност, треба да го разбереме обемот на промените што ги доживеа тимот. Ни треба време да ја подобриме ситуацијата, изјави Симеоне.

За исвиркувањето од навивачите тој рече: „Ова е нормално, критикувани сме. Заостанување зад Барселона и Реал Мадрид. Не ми пречи“.

Атлетико е на 6.место на табелата со шест бода заостанување зад Барселона и Реал Мадрид.

Поврзани вести

Италијанската Влада ќе издвои 400 милиони евра за обнова на спортот во земјата

Stefanija Kuzmanovska

Нојер: Проблем е што на секој натпревар треба да постигнеме дури три гола за да победиме

Maja_Serafimova

Лоши вести за фановите на Манчестер Јунајтед: Крај на сезоната за Рашфорд, го пропушта и ЕП

Геце може да остане во Борусија Дортмунд

Обамејанг ја разочара Барселона: Реал е клубот на моето срце

Тивката војна помеѓу Сари и Роналдо не е завршена

Влатко Зорба