СПОРТ Фудбал

Синоќа на Италјанското фудбалско првенство Милан испушти победа од Лече

Во претпоследниот натпревар од 8.коло во Италијанското фудбалско првенство, синоќа во Милано, домашната екипа одигра 2:2 со Лече. Милан секунди го делеа до трите бода, но прими гол во судиското надополнување и освои само бод.

Стрелци на головите за Милан беа Хакан Чалханоглу (20.минута) и Кшиштоф Пјонтек (81). За гостите реализираа Хума Бабакар (62) и Марко Калдерони (90+2).

Овој натпревар беше прв за Стефано Пиоли на тренерската позиција во Милан.

„Росо-нерите“ со 10 бода се на 12.место, додека Лече има седум бода и се наоѓа на 15. позиција.

Поврзани вести

НБА вечер: Нов рекорд на Торонто, Милвоки знае да победува и без Јанис

Никола Поповски

Милер и Хумелс на проширениот список за ОИ во Токио

Влатко Зорба

Рамос со голем потег: Хуманоста пред се

Дончиќ сруши рекорд на Џордан

Нагелсман најмлад тренер што го помина плејофот во ЛШ

Северна и Јужна Кореја одиграа натпревар без голови, без публика и без пренос

Maja_Serafimova