Кошарка СПОРТ

Скандал во САД: Познат НБА играч претепал демонстрант на улица (видео)

Поранешниот кошаркар на Кливленд, Џеј Ар Смит, претепал еден демонстрант, затоа што претходно го оштетил неговиот автомобил.

Смит ја потврдил автентичноста на снимката и објаснил дека претепал човек кој се обидел да го искрши неговиот автомобил.

Смит забележал дека неговиот автомобил бил удрен од еден од учесниците на протестот, по што следувала физичка пресметка.

Поранешниот кошаркар на Кливленд, Њујорк, Денвер и Њу Орлеанс е во Лос Анџелес, каде тренира заедно со Леброн Џејмс и другите кошаркари на Лејкерс, подготвувајќи се за враќање во НБА лигата.

Џеј Ар Смит е без клуб од јули 2019 година, кога беше отпуштен од Кливленд.

Поврзани вести

Алфа Ромео ја напушта Формула 1 по 2020 година?

Maja_Serafimova

Раул Браво: Не сум поврзан со обидот за убиство на Ковачевиќ, јас и тој сме добри пријатели

Никола Поповски

Алисон Бекер е најдобар голман во светот

Валверде му прости 36 милиони евра на каталонскиот клуб

Ограбен Милинковиќ Савиќ додека славеше победа над Јувентус

Maja_Serafimova

Тодоров го објави поширокиот список на кошаркари