СПОРТ Фудбал

Солкскјер останува на клупата Манчестер Јунајтед

Раководството на Манчестер јунајтед продолжува да го поддржува тренерот Оле Гунар Солскјер.

Вчеравечер Манчестер јунајтед загуби од Барнли (0:2) на свој терен, постигнувајќи го најлошиот резултат во 21 век по бројот на освоени бодови во 24 кола.

Сепак, раководството на клубот не планира да го разреши 46-годишниот Норвежанец, пренесува „Скај спортс“.

По натпреварот со Барнли, Солскјер изјави дека Манчестер јунајтед планира да го засили составот пред да се затвори јануарскиот преоден рок.

Тимот е на 5.место во Премиер лигата со 34 бода, шест помалку од четврто пласираниот Челзи.

Поврзани вести

Макрон и францускиот министер за спорт ги убедуваат најдобрите 5 лиги да ја завршат сезоната пред предвиденото

ФИФА ќе го одложи клупскиот светски шампионат за јуни 2022 година

Јута: Руди Гобер и Донован Мичел го победија коронавирусот

Коронавирус во ПСЖ: Меѓу заразените и Нејмар

Никола Поповски

Фиорентина го отпушти Монтела

Влатко Зорба

Венгер: Артета ќе има проблем со недостаток на искуство ако застане на чело на Арсенал