СПОРТ Фудбал

Солскјаер: Погба во аут до декември

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ќе отсуствува од фудбалските терени најмалку уште еден месец поради повреда на глуждот.

Ова го соопшти тренерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер.

– Мислам дека нема да го видиме Пол до декември. Тој е надвор од тимот долго време. Му треба време да се опорави целосно. Можеби во декември ќе можеме да го видиме на теренот, изјави Солскјер.

Дваесет и шестгодишниот Французин оваа сезона настапи на шест натпревари за Манчестер јунајтед и забележа две асистенции. Последен пат играше на 30 септември.

Поврзани вести

Откриени сите детали околу трансферот на Ериксен

Влатко Зорба

Првата фаворитка елиминирана: Серена Вилијамс со пораз се прости од Австралија опен (видео)

Никола Поповски

Баерн го доживеа својот прв пораз во сезоната

Влатко Зорба

Џордан: Има многу играчи кои имаа влијание врз мојата игра

Оле подготвува офанзива за Ракитиќ

Влатко Зорба

Дамјан Стојановски играч на колото во АБА2 лигата

Maja_Serafimova