СПОРТ Фудбал

Спалети ја презема Фиорентина?

Поранешниот тренер на Интер, Лучијано Спалети може да ја предводи Фиорентина, пренесува „Фудбал Италија“.

Менаџментот на „виолетовите“ е незадоволен од работата на Винченцо Монтела. По катастрофалниот пораз од Каљари во мечот од 12. коло на италијанскиот шампионат (2: 5), клубот размислува за промена на тренерот.

Спалети сè уште има договор со Интер, кој е дизајниран до 2021 година.

Поврзани вести

Ибра: Жално е кога го гледам Милан ваков

Влатко Зорба

Клиперс го соладаа Лејкерс во градското дерби на Лос Анџелес

Maja_Serafimova

Зидан е сигурен дека шампионот во Ла Лига нема да се знае до последниот ден

Крај на сезоната во ВТБ лигата: Нема шампион

Клоп и Агуеро се запишаа во историја на Премиер лигата

Легендарен фудбалер на Кардиф почина на 35 години