Кошарка СПОРТ

Трет последователен пораз за Барса, ЦСКА Москва поуспешна од Кралскиот клуб

Кошаркарите на Барселона синоќа загубија на гостувањето во Тел Авив кај Макаби и ја продолжија серијата порази.

Во дербито на 19.коло од елитното кошаркарски натпреварување, во меч со мал број поени ЦСКА Москва беше поуспешна од Реал Мадрид.

Резултати:
ЦСКА Москва – Реал Мадрид 60:55
Химки – Валенсија 75:84
Анадолу Ефес – Милано 88:68
Фенербахче – Лион 86:64
Олимпијакос – Алба Берлин 86:93
Макаби – Барселона 92:85.

Вечер играат:
Зенит – Басконија
Црвена ѕвезда – Жалгирис
Панатинаикос – Баерн.

Во горниот дел на табелата се Анадолу Ефес со биланс 16-3 (победи-порази), Реал Мадрид 15-4, Макаби 13-6, ЦСКА Москва 13-6 и Барселона 13-6.

Поврзани вести

Леброн гази кон тронот: Лејкерси ги совладаа Мајами Хит

Stefanija Kuzmanovska

Роналдо мора да оди на суд за силување: Ќе се соочи со жртвата во судница

Никола Поповски

Роналдињо има ново хоби: Учи за столар во затворот во Парагвај

Додека Клоп изразува незадоволство, неговиот шеф работи за уште потежок календар

Александар Петровски

Таткото на Рејес: Излегувам само наутро на гробишта

Stefanija Kuzmanovska

Најдобрите потези од синоќешниот Ол-стар натпревар (видео)

Никола Поповски