Кошарка СПОРТ

Трипл-дабл за Јокиќ во триумфот над Јута (ВИДЕО)

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ постигна 30 поени, 21 скок и 10 асистенции на натпреварот против Јута. Србинот стана 10. играч во историјата на НБА кој има постигнато најмалку 30 поени, 20 скокови и 10 асистенции на еден натпревар.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта среда кон четврток:
Детроит – Феникс 116:108
Бостон – Орландо 116:100
Бруклин – Голден Стејт 129:88
Торонто – Индијана 119:118
Минесота – Атланта 120:127
Оклахома – Кливленд 109:103
Далас – Мемфис 107:121
Јута – Денвер 95:98
ЛА клиперс – Мајами 128:111.

 

Поврзани вести

Хрватска одигра нерешено со Шпанија и остана второпласирана

Азар е опериран во Далас, Реал Мадрид ќе мора без него до крај на сезоната

Газдата на ПСЖ ги штелувал ТВ правата за СП

Мурињо: Жалам што немаме уште неколку натпревари до крајот на сезоната

УЕФА призна судиска грешка: Роки го оштети Ајакс во Лондон

Бекам го носи Пасторе во Мајами