Други спортови СПОРТ

Тур де Франс можеби ќе се одржи без публика

Позната по своите бројни гледачи, најголемата велосипедска трка во светот – Тур де Франс можеби оваа година ќе се одржи без публика, изјави француската министерка за спорт, Роксана Марачинеану.

Владата е во разговори со АСО, организаторот на трката, за судбината на најпрестижната од големите велосипедски трки. По одложувањето на Олимписките игри и Европското првенство во фудбал, спортот, вклучително и велосипедизмот , е речиси целосно во прекин.

Трката без публика, би била прва во нејзината повеќе од еден век долга историја.

Поврзани вести

Федерер го цовлада Гофан по десетти пат

Maja_Serafimova

Трет последователен пораз за Барса, ЦСКА Москва поуспешна од Кралскиот клуб

Никола Поповски

Дрогба и Ето кон Европа: Африка не е ваша лабораторија

Поранешен дански репрезентативец заразен со коронавирус

За денеска закажана комеморацијата за Коби и Џиџи во Стејплс

Елена Даскалова

Монако го комплетира трансферот на Павловиќ од Партизан