СПОРТ Фудбал

Убави вести: Паоло и Даниеле Малдини го победија коронавирусот

Легендата на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини веќе е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми.

Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај „росонерите“.

Пред неколку дена неговиот син Даниел Малдини, играч на тимот, потврди исто дека е и здрав, откако бил заразен заедно со неговиот татко.

Поврзани вести

Марко Силва: Информациите што ги добивам од медицинскиот тим се дека Андре Гомеш ќе може да игра оваа сезона

Хрватите со пресврт ја совладаа Германија

Сари: Скудетото е нашата голема цел, а ЛШ е само сон

Влатко Зорба

Џордан се расплака: Коби ми беше како брат, му давав многу совети (видео)

Никола Поповски

Кин застана зад Солскјер: Клубот мора да го поддржи

Влатко Зорба

Солскјер верува дека ќе остане во Манчестер јунајтед уште долго време

Maja_Serafimova