СПОРТ

УЕФА ги избра најдобрите во ЛШ во последните 20 години

УЕФА ја објави идеалната постава во Лигата на шампионите во последните 20 години. Фановите учествуваа во изборот со гласање на веб-страницата на Европската централа.

Најмногу играчи се од екипата на Барселона – Лионел Меси, Андрес Иниеста, Чави Ернандез, Жерард Пике, Тиери Анри и Карлес Пујол. Анри исто така беше дел од тимот на Арсенал.

Серхио Рамос, Икер Касиљас и Кристијано Роналдо се претставници на Реал Мадрид, при што последниот играше за Манчестер Јунајтед, а голманот запиша дуели на турнирот и за Порто.

Филип Лам и Стивен Џерард ја комплетираат идеалната 11-ка.

Поврзани вести

Обамејанг со план за преселба во Шпанија

УЕФА има намера ЕП да се игра во истите 12 града како што беше планирано

Туран: Разбрав дека одам во Барселона 15 дена по трансферот

Ериксен сака да се пресели во Манчестер Јунајтед

Демирал во аут до крајот на сезоната

Никола Поповски

Примен само еден гол во месец дена: Куртоа прогласен за најдобар играч за месец Јануари во Ла Лига

Никола Поповски