СПОРТ Фудбал

Во Бока уверени дека Кавани ќе премине на „Бомбонера“

Спортскиот директор на Бока Јуниорс, Хорхе Бермундес е уверен дека напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани, ќе му се придружи на аргентинскиот клуб.

– Познавајќи го потпретседателот на Бока, Хуан Рикелме и фактот дека Диего Форлан е добар пријател со Кавани, верувам дека Единсон треба да ни се придружи. Се надевам дека напаѓачот ќе му се придружи на нашиот клуб. Кавани ќе го зајакне нашиот тим. Мислам дека сака да игра за Бока Јуниорс, изјави Бермундес за Goal.com.

На сметка досега оваа сезона, 33-годишниот Кавани има 7 голови и 3 асистенции на 22 натпревари за ПСЖ. Неговиот договор со парижаните е до крајот на јуни 2020 година.

Поврзани вести

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Maja_Serafimova

Коби со македонско знаме

Не се знае колку играчи се позитивни: Осуммина лица од Бешикташ заразени со коронавирус

Џудо федерацијата на Македонија и Факултетот за физичко образование, потпишаа меморандум за соработка

Stefanija Kuzmanovska

Меси се огласи: Остра критика до раководството на Барселона

Тренерот на Ѓоковиќ позитивен на коронавирус