Кошарка СПОРТ

Во чест на Коби: Цел „Стејплс Центар“ со броевите 8 и 24

„Стејплс Центар“ е пред емотивна вечер. Лос Анџелес Лејкерс на посебен начин ќе оддадат почит на неодамна загинатиот Коби Брајант со подарок маичка со легендарниот кошаркар за секој навивач во салата.
За пола се планирани маички со бројот 8, а за другата половина со бројот 24 што ги носеше Брајант во 20 годишните настапи за лејкерси.
Мечот против Портланд што ќе се одигра ноќеска по средноевропско време ќе биде нивни прв на домашен терен по неделната хеликоптерска несреќа во Калифорнија, со оглед дека градското дерби со клиперси во понеделникот беше откажано.

Поврзани вести

Робен може да ја обнови кариерата

Со 54 постигнати гола Левандовски е најдобар стрелец во 2019 година

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska

Мбапе нема да го напушти ПСЖ ова лето

Дибала му донесе три бода на Јуве (ВИДЕО)

Фламенго во финалето на Светското клупско првенство