СПОРТ Фудбал

За Баерн Минхен заврши коронавирусот: Прв тренинг после двомесечна пауза (видео)

Фудбалерите на Баерн Минхен попладнево го одработија првиот тренинг по двомесечна пауза поради пандемијата на коронавирус.
Како што јавуваат германските медиумите, се работело во групи по четворица играчи и без физички контакт.
„Беше наобично што работевме во така мали групи, но беше прекрасно да се видат момците повторно во живо. Благодарност до клубот и сите кои помогнаа повторно да работиме на терен во вака тешки околности“, рече капитенот Мануел Ноер.
Бундеслигата е под суспензија од 13 март додека фудбал во Германија сигурно нема да се игра до крајот на април.

 

Поврзани вести

Продолжува трансфер сагата околу Ериксен: Интер нуди 10, Тотенхем сака 20 милиони евра

Никола Поповски

Зидан: Најдобриот тренер на светот моментално е во Англија

Никола Поповски

Италијанците сакаат да ја завршат Серија „А“ на 12 јули

Серија А и Серија Б: Платите на играчите ќе бидат замрзнати додека трае суспензијата

Разочаран од односот на Барселона: Атлетико Мадрид тргнува по Ракитиќ

Никола Поповски

Серена Вилијамс: Додека игра Федерер, ќе играм и јас

Viktor Jovanov