СПОРТ Фудбал

Заврши карантинот за ѕвездата од Премиер лигата: Мора да оди да служи војска

Лондонскиот клуб потврди дека овој месец Сон Хеунг-Мин ќе ги изврши обврските во родната земја.

Сон се врати во Јужна Кореја на крајот од март и во моментов е во карантин, а по неговото завршување ќе биде ставен во нова улога.

Тотенхем ќе може да смета на услугите на Сон во мај, после служењето на воениот рок.

Бидејќи паузата во Премиерлигата трае поради пандемијата на коронавирус, отсуството на Сон нема да влијае врз тимот.

Поврзани вести

Зидан без Винисиус, Бејл и Родригез против Легањес

user5

Клоп: Кога размислувам за следната сезона, не размислувам за освојување на шампионатот

Лига на нации: Македонија против Косово на 8 октомври во Скопје

Влатко Зорба

Њукасл подготвува нереална понуда за напаѓачот на Лацио

Влатко Зорба

Кутињо на чекор од Арсенал

Озил: Mојата одлука да се откажам од Бундестимот ќе се покаже вистинска

user4