СПОРТ

Зидан по натпреварот со Бетис: Нашиот ритам на игра и интензитет беше на ниво, ни недостасуваше само гол

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан жали за пропуштените шанси на натпреварот против Бетис.

Дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ заврши 0:0, а „белите“ пропуштија да се најдат самостојно на врвот во Ла Лига.

– Нашиот ритам на игра и интензитет беше на ниво. Едноставно не можевме да постигнеме гол. Имавме многу позиции од почетокот на натпреварот, но не бевме прецизни во последната фаза од нападите. Бетис е добар тим со добри индивидуалци. Пред паузата, сепак, ние целосно ги надигравме. Повторувам, ни недостасуваше само гол. Вториот дел беше поизрамнет“, прокоментира Зидан.

Во следното коло, Реал Мадрид гостува кај Еибар.

Поврзани вести

Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо

Клоп повторно е број 1 во Премиер лигата, Обамејанг е „Играч на месецот“

Влатко Зорба

Како Нурмагомедов се подготвува за борба? (ВИДЕО)

Maja_Serafimova

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Шефот на Ферари: Ќе бидам среќен ако Фетел оди во Мерцедес

Меси се огласи: Остра критика до раководството на Барселона