СПОРТ Фудбал

Зидан почна преговори со Обамејанг

Напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг ова лето може да стане играч на Реал Мадрид, објави „АС“. Според шпанскиот медиум, тренерот на „Кралевите“ Зинедин Зидан веќе стапи во контакт со 30-годишниот Габонец.

Фудбалерот е известен за желбата на Реал Мадрид да го донесе во своите редови. Дали ќе се реализира трансферот зависи и од Арсенал. Сегашниот договор на Обамејанг со „Топџиите“ истекува летото 2021 година.

Претходно во медиумите се појави информација дека Манчестер јунајтед може да го купи Обамејанг за 50 милиони фунти.

До прекинот на сезоната 2019/20, Габонецот постигнаа 20 голови и забележа една асистенција на 32 натпревари за Арсенал.

Поврзани вести

Познатото списание објави список на 100-те најдобри тренери на сите времиња

Stefanija Kuzmanovska

УЕФА: СЗО не предложиле да се стопираат сите натпревари до крајот на 2021 година

Влатко Зорба

Фудбалери на Ренова и Шкендија позитивни на Ковид-19

Дисингер: Добар дел од играчите во Вардар речиси шест месеци немаат земено плата

Мурињо: Ако размислам за казната на Сити, се поставува прашањето дали вториот од 2018 година ќе стане шампион

Влатко Зорба

Италијански агент го обвини Алекс Фергусон за местење натпревари

user5