Категорија : СТАВ

СТАВ

Васиљ: Ако ВМРО-ДПМНЕ продолжат со Мицкоски, ќе нема дно кое нема да го допрат

Никола Поповски
„Мицкоски не знае кај тера. Срам е ова. Срам за интелигенцијата на секој еден нормален човек без разлика на политичка определба. Од овој човек треба...
СТАВ

Зекири: Граѓанскиот концепт „Едно општество за сите” ги победува стереотипите

Влатко Зорба
#СДСМ денес ја објавува предизборната коалиција со Движењето #БЕСА. Ова е победничка коалиција, најголема, најразнолика и најмоќна досега. Со овој наш заеднички чекор, мултиетничкиот карактер...
СТАВ

Жерновски: Толку ли беше тешко со тие пари, потрошени за нивниот барок, да се изградат градинки, училишта, студентски домови, болници…

Влатко Зорба
Од кичерајската барокна фасада на МЕПСО, со еден ветер одлетаа неверојатни 11 милиони евра од џебот на македонските граѓани. Парчињата стиропор и гипс, опасно по...
СТАВ

Васиљ: Немој само на леб да бидете па да се здебелите док го преживувавте армагедон

Влатко Зорба
Проверувајте рок на производите што ги купувате како залиха. Ќе ви се расипат док дојде армагедон. И брашно купете, 50 килограми. Затоа што ќе дојде...
СТАВ

Мицковски: 5 вести далеку поважни од коронавирусот

Влатко Зорба
5 вести далеку поважни од коронавирусот. 1. Температурата на Антартикот достигна 20 степени. Пејсажот без снег е навистина језив. Климатските промени нема да создадат клима...
СТАВ

Ориѓански: Вмровската парола напишана наопачки е фантастичен знак

Влатко Зорба
Вмровската парола напишана наопачки е фантастичен знак. Таа е поетика на една земја, наопачки поставена. Таа е симбол, знак и знаме, таа е менталитет и...
СТАВ

Трајановски: Што протестираат против нивните судии, кога речиси сите останаа непроменети?

Никола Поповски
Мицкоски ќе протестира и ќе бара: 1) Да се сменат судиите од „тефтерчето на Горде“ 2) Да останат судиите од „тефтерчето на Горде“. Ќе има...