СТАВ

Бошкова – Мицевска: Како Македонец замислува правда?

Заев да му се јави на Оливер дека Митре не е наш и тој пред камери да го уапси Митре. Ако нема добра снимка, ако треба и два пати. Следно ќе се јави на Рената да ѕирне во тефтерчето со судии да најде некој наш и да го апсат оној непослушник Трајче.

Рената одма ќе се јави кај судија на предистражна постапка за да му лупне притвор на неопределено. Ова се вика РЕВАНШИЗАМ.

И зошто е добро тоа за релативизаторите и да ми извинат неутралните за глупаците? Добро е ако си ќутел како пичка под кошула една и пол деценија и сега сакаш новите да бидат исти како старите.

На тој начин ТИ НЕ СИ ТОЛКУ КАБАЕТ оти сите се исти. А не би требало да си толку глуп за да не знаеш дека на избори бираш извршна и законодавна власт. Тоа што тебе као ти смета се вика СУДСКА ВЛАСТ и е во тефтерчињата на ТВОЈАТА ВМРО.

(ФБ статус на Видана Бошкова – Мицевска)

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Николовски: Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија!

Влатко Зорба

Дескоска: Штом дојде на дневен ред Законот за јавно обвинителство очигледен е очајот и стравот на ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба

Николовски: Не си играјте играчки од типот: „како не, дома ќе седам; глупости нема корона кај нас; или млад сум, ништо не ми е..”

Влатко Зорба

Шоптрајанова: Џабе сме учеле основно школо, речиси ништо од основните работи не ни е јасно

Влатко Зорба

Јовановиќ: Филипче доста добро се справува со корона-кризава

Влатко Зорба

Димитров: „Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе „размислувал” да даде оставка? Каков аматеризам!

Влатко Зорба