СТАВ

Димитров: Да бидеме сега едно, па ако ни е толку мерак, ќе има мегдан и за старите судири

Кристалина Георгиева, директорката на ММФ своето денешно обраќање за приоритетите на глобалната економија кога светот се соочува со пандемијата го завршува со цитат од Виктор Иго:

“Големите опасности имаат една добра страна, од туѓинци прават браќа.”

Ајде СИТЕ да се фокусираме на заедничката закана – Ковид19 – и сите караници, особено политичките, да ги оставиме за денот после, штом се справиме со пандемијата. Да бидеме сега едно, па ако ни е толку мерак, ќе има мегдан и за старите судири.

ФБ статус на Никола Димитров

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Сарачини: Не се сомневам дека Шарените револуционери, оние што се бореа за вредностите, ќе знаат што да одберат

Влатко Зорба

Мицковски: Хаосот во Струга и самоволието на Мерко и ДУИ не запираат

Влатко Зорба

Велковска: ПРИСТИГНАВ ЗДРАВА, ЗАМИНАВ ДОМА БОЛНА!

Влатко Зорба

Ориѓански: Потезите што ги правите кон нашиве музичари, не се ок, не се човечни

Влатко Зорба

Забрчанец: Соопштение за јавност од МВРО Продукциска

Жерновски: Животот ја победи смртта