СТАВ

Груби: Политичката непредвидливост од било која страна е несериозна и неоддржлива за нашата земја

ДУИ целосно ги поддржува законите за јавно обвинителство, совет на јавни обвинители, за одбрана, изборниот законик со корекција на изборните единици како и Преспанскиот, Охридскиот и добрососедскиот договор.

Ние сме убедени дека законите и одлуките ќе се донесат пред распуштање на Собранието.

Предвремените избори беа консензуално договорени кај Претседателот Пендаровски и политичката непредвидливост од било која страна е несериозна и неоддржлива за нашата земја.

ФБ статус на Артна Груби

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Богоевски: Преспанскиот договор е најзначајниот напредок кој нашата држава го има направено од своето осамостојување до ден денес

Влатко Зорба

Сарачини: Може да се донира само за МВРО – на сметките во Лугано, Белизе, Пешта, за палати и џабал’к плацеви

Влатко Зорба

Јовановиќ: Мицкоски и Каракачанов во политиката егзистираат на исти матрици

Влатко Зорба

Лукаровски: Зошто ДПМНЕ не поднесува амандмани на Законот за ЈО, а вели дека не е добар ваков каков што е предложен

Влатко Зорба

Забрчанец: Соопштение за јавност од МВРО Продукциска

Сарачини: Не им беше доста што се избербатија со вчерашниот „масовен“ митинг на кој меѓу себе си извадија очи

Влатко Зорба