СТАВ

Илиевски: Можеме…

Можеме едно лето без одмор.

Можеме да се воздржиме од често одење во кафеани.

Можеме да правиме свадби, родендени и слави на која нема да има 200 луѓе, туку само најблиските.

Можеме да пазариме со маски.

Можеме да муабетиме на дистанца

Можеме и други работи.

Не можеме да ги вратиме починатите.

ФБ статус на Боби Илиевски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Забрчанец: Извршителот Мицкоски знае да ја качува само цената на струјата, тој не знае да качува плати!

Влатко Зорба

Јовановиќ: 7 прашања кои ме мачат за четвртиот пакет економски мерки

Влатко Зорба

Васиљ: Напорот и искрената борба против „домашното“ зло се исплатеше со победа

Влатко Зорба

Петров: Време е за луѓе со искуство од реалниот свет

Берта Китинска

Арнаудова: Во 17 часот излезете на терасите да им дадеме поддршка на здравствените работници и министерот Филипче

Влатко Зорба

Тричковски: Заслужуваме подобар живот!?

Влатко Зорба