СТАВ

Илиевски: Нека биде лична одлука и одговорност – па и правото на некој да ги загрози животите на најблиските

Нови 22 заразени од 145 тестирања.

Вртењето на скари за празниците дружбите и журките по вилите, не носам маска бе ми може ли некој нешто, бројните непочитување на мерките, и неверување дека постои корона вирусот упатува на заклучокот.

Нека се укинат сите мерки и нека се остави природната селекција.

Вака, губиме сите, оние што ги почитуваат мерките, економијата.

Нека биде лична одлука и одговорност.

Па и правото на некој да ги загрози животите на најблиските.

ФБ статус на Боби Илиевски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Најчевска: ДУИ е банда на криминалци кои ги држат во заробеништво сите граѓани во Македонија

Влатко Зорба

Лазаревски: Денес и велиме збогум на дупката наречена Западен Балкан

Влатко Зорба

Ристиќ: Со уредба да се ограничи слободата на изразување на религија во интерес на здравјето

Влатко Зорба

Ангеловска: Да бидеме сите одговорни, солидарни и реални

Влатко Зорба

Божиновски: Три прашања за пресот на Филипче

Влатко Зорба

Јовановиќ: Филипче доста добро се справува со корона-кризава

Влатко Зорба