СТАВ

Кекеновски: До кога со лаги и манипулации со граѓаните и сопственото членство

Ќе гукне ли нешто Мицкоски по изјавата на амбасадорката Кејт Брнс за Преспанскиот догоговор?

И наместо да гукне тој почна да гувее. Посрамен и со главата надолу вели: „Изјавата на Брнс nеше во насока да не се злоупотребува Преспанскиот договор во изборната кампања”

Хахахаа. Ем гувеее, ем толкува.

Редно е уште еднаш да го потсетам „толкувачот“ Мицковски и целата јавност на изјавата на Кејт Брнс „ВМРО-ДПМНЕ да не ги манипулира граѓаните со ревидирање на Преспанскиот договор”

Околку неговата конзистентна манпипулативност поврзана со Преспанскиот договор еве неколку негови (нивни) изјави:

1. Мицкоски 16.04.2019: „Ние сме против Преспанскиот Договор затоа што се менува името и идентитетот”

2. Мицковски (29.07.2020): „Подготвен сум да репреговарам за Преспанскиот договор”

3. Неговиот советник Муцунски (12.06.2019): „Договорот од Преспа е реалност, никогаш не сме рекле дека ќе го поништиме” .

И на крај како ,,круна” на неговиот неискрен однос: „На новинарското прашање зошто НИШТО НЕ НАПРАВИ за да се спречи промената на името односно уставните промени Мицкоски одговори „Не можевме да спречиме во тој момент, направивме се на демократски начин да го направиме тоа, но не успеавме.“

За грев. Човекот ..заборавил” дека неговите пратеници имаа право на поднесување на амандамни на амандманите за промена Уставот и за промена на нашето уставно име или пак заборави дека можеше да го повика народот на големи протести. По се изгледа дека тоа за него не е демократско и деловничко право на пратениците и граѓаните доколку не добијат изим од Командантот на парадата Мицос.

ФБ статус на Јове Кекеновски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Трајковски: Триумфот и падот на една “Империја“! (1)

Влатко Зорба

Ангеловска: Да си го цениме здравјето, да покажеме емпатија, да мислиме на докторите

Влатко Зорба

Деспотовски: Компаниите кои средства од ФИТР бесплатно да ги понудат своите содржини

Влатко Зорба

Кордалов: Не стигматизација, туку сега, повеќе од било кога, да дадеме вистинска ПОДДРШКА за новинарите

Влатко Зорба

Костова: Бар коронава по глупоќа да бираше, ќе се спасевме од епидемијава

Влатко Зорба

Забрчанец: После подолго време точните информации се шират побрзо и помасовно од лажните

Влатко Зорба