СТАВ

Кекеновски: Двојните стандарди на Мицкоски

Што порачува Мицкоски? – ,,Оставете ја Мизрахи нека сонува, нека создава привид дека нашата партија се бори за исправање на неправдата, ние од тоа ќе си собираме изборни поени, а ќе си гласаме за закони за Република Северна Македонија, под тоа име ќе си седиме во Европската народна партија, бидејќи ни таму не можеме да го смениме името, а камоли да го поништиме Преспанскиот договор……

Немаме против Мизрахи да даде заклетва пред Уставот на Република Северна Македонија, да влегува во МТСП на Северна Македонија и да добива плата од таму, но немаме против и ако направи малку ѓурултија со таблата со името Република Македонија”.

Нема поилустративна лекција за сите што решиле своите професионални капацитети да ги стават на услуга на ЛИДЕРОТ кој негува двојни стандарди.

ФБ статус на Јове Кекеновски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Николовски: Ваква антидржавност и деструкција не е запаметена во македонската политичка историја

Влатко Зорба

Богојески: Злоупотреба на деца во политичка кампања!

Влатко Зорба

Ориѓански: Не е нормално во ваква ситуација лекарите да ги кажувате „ваши и наши“

Влатко Зорба

Илиевски: Короната ќе ја победиме со свадби, мекици, ифтари, родендени, групирања, не носење маски

Влатко Зорба

Димитров: Ќе не’ биде!

Влатко Зорба

Лукаровски: Зошто ДПМНЕ не поднесува амандмани на Законот за ЈО, а вели дека не е добар ваков каков што е предложен

Влатко Зорба