СТАВ

Лазаров: После ви е крива инспекција, полиција, здравство, сѐ ви е криво за вашиот личен неуспех ко родители

И ја утре треба да влезам во скафандер и на 35°c да прегледувам “прехладени” тинејџери што биле на викенд во Охрид, а што ќе ми ги носат загрижени мајки заради 37.1 температура?

И да, ќе има има реконвалесценти од акутни алкохолни интоксикации а не стомачни вируси и тровања со храна, без блефирање.

Не се прехладени “децата”, “пресисани” се!

Каков примитивизам видов од млади луѓе, само нагони ги водат, со чесни исклучоци…
Напрајте и по некој тест на урина, не се пие толку алкохол “на голо”, премногу пари им давате очигледно.

Bad parenting викаат Енглезите, си ги гледате ли како ви се облечени децата воопшто, ако ништо друго?

После ви е крива инспекција, полиција, здравство, сѐ ви е криво за вашиот личен неуспех ко родители, зошто така е полесно!

Па и ја што сум бил у таверна со жена и дете ќе ви бидам крив, само вие не!

ФБ статус на Ненад Лазаров

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Куновска: Николоски својата општествена одговорност да ја покаже преку ставање на сите нивни украдени партиски илјадници квадратни метри на располагање за карантински простор

Влатко Зорба

Костадинов: Кога им зборувам на ДПМНЕ и Мицкоски дека се последниот антидржавен елемент, велат дека не сум ја зборувал вистината

Влатко Зорба

Мицковски: Партија во вакви моменти не треба да постои

Влатко Зорба

Мехмети: Чулев треба да одговара за злоупотреба на службената положба и непостапување

Томовски: Новите „бисери„ на Фудбалската Федерација

Костарова: Најранливите по менталното здравје, под ризик

Влатко Зорба