СТАВ

Михајловски: А вие мислите дека ние сме глупави?

1. Привремениот премиер на секуларна држава си даде за право јавното здравје да го стави зад верските обичаи уште пред Велигденските празници. Од тогаш почна да се распаѓа системот. Тогаш Караџовски не излезе на прес конференција да го покаже својот револт оти политиката се стави над „медицината базирана на докази“.

2. Наќе Чулев им се однесува како да е министер за полиција на друга држава. А тие, бидејќи се многу вицкасти, само му играат мајтап на фејсбук и на твитер и му преќутуваат.

3. Цели населби во главниот град им се одметнати. Во цели општини не важи ни уредба, ни полициски час. А ние треба да се правиме дека тоа не го гледаме. Зошто? За секој случај, да не се налутат другарчињата од ДУИ.

Па не сме толку глупави. И ние препознаваме што е политиканство, а што „медицина базирана на докази.“

Извинете што само сакавме да помогнеме за полесно го победиме вирусот.

ФБ статус на Горан Михајловски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Ристевски: Тест за човештвото

Влатко Зорба

Кордалов: Не стигматизација, туку сега, повеќе од било кога, да дадеме вистинска ПОДДРШКА за новинарите

Влатко Зорба

Лукароски: За оние 31 пратеник од ДПМНЕ што не гласале за законот, ниту збор… Ниту прекор, ниту критика, ниту потсмев…Неутралци???

Влатко Зорба

Забрчанец: Мицкоски бара да го оставиме Груевски, тој бил само негов!

Сарачини: Изворот на кризата

Влатко Зорба

Ристиќ: Со неодговорност, од полицијата може ќе се скриеме, но од вирусот не!

Влатко Зорба