СТАВ

Мицевски: Ми се јавија да ги бранам тепачите, им затворив слушалка

Го пишувам ова, па макар и лиценцата да ми ја одземат.

Пред некое време, денес, добив повик од пријатели на семејствата на „тепачите“ да им бидам адвокат и да ги бранам, да сум помогнел.

Мојот одговор беше – Да, јас ќе помогнам, ама на девојчето! Затворив слушалка… Добро бре „фраери”, дали сте нормални вие?

Баш ме интересира кој колега добар збор за вас ќе каже? Има ли пари кои ќе ме натераат на тоа?

Поздравете по дома, па ќе се видиме за некоја година, квази фраери!

ФБ статус на Кристијан Мицевски

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Илиевски: Во Финска ги учат децата како да препознаат лажна вест, и на нас ни треба таква обука за да останеме во нормала

Влатко Зорба

Сарачини: Труеја дека никогаш нема да добиеме датум, дека нема НАТО

Влатко Зорба

Димитриевски: Жалам за сето ова низ што поминуваме сите заедно

Влатко Зорба

Спасов: Украдената „Бела палата“

Влатко Зорба

Јанкуловски: Претерувате со покажување на нечовечност, ја увидовме одамна таа ваша карактеристика

Отец Пимен: Вечен спомен на починатите и разум на живите

Stefanija Kuzmanovska