СТАВ

Ориѓански: Нема професија која Македонецот не ја познава совршено добро

Нема професија која Македонецот не ја познава совршено добро,некогаше лекар, некогаш рудар, денес полицаец, утре војник.

Македонецот сето ова го работел и го познава одблиску, тој е космонаут, агент на ЦИА, контролор за летање, доктор за историја, дава голови гледајќи фудбал, оптегнат на кауч,пишува музика, свиркајќи на „перче“ од кромид.

Единствена негова мана е што стативата ја направил 5 сантиметри пониска, онака, да се најде.

ФБ статус на Златко Ориѓански

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Битиќи: Зa „екoномистoт“ Мицкоски

Влатко Зорба

Кекеновски: Старата римска традиција во македонски услови

Влатко Зорба

Шакири: Изгледа вмровците многу се уплашиле од предизборната коалиција на СДСМ

Влатко Зорба

Тричковски: Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ паѓа како фасада

Влатко Зорба

Костадинов: Кога им зборувам на ДПМНЕ и Мицкоски дека се последниот антидржавен елемент, велат дека не сум ја зборувал вистината

Влатко Зорба

Димитров: Политички “вирус”

Влатко Зорба