СТАВ

Ориѓански: Вмровската парола напишана наопачки е фантастичен знак

Вмровската парола напишана наопачки е фантастичен знак.

Таа е поетика на една земја, наопачки поставена.

Таа е симбол, знак и знаме, таа е менталитет и химна, карактер и принцип, таа е вашето најдобро.

Затоа што отсекогаш така беше, затоа што е од Македонија.

ФБ статус на Златко Ориѓански

*Ставовите изразени во рубриката Став се лични ставови на авторите, истите се јавни и преземени од социјалните мрежи и тие воопшто не ја одразуваат уредувачката политика на Стандард

Поврзани вести

Илиевски: Во Финска ги учат децата како да препознаат лажна вест, и на нас ни треба таква обука за да останеме во нормала

Влатко Зорба

Трајковски: Триумфот и падот на една “Империја“! (1)

Влатко Зорба

Спасов: Мицкоски не е и никогаш не може да биде пристоен и елементарно писмен политички соговорник

Влатко Зорба

Макрадули: ВМРО-ДПМНЕ од почеток работат против системот, за ситни поени, а на штета на здравјето на сите граѓани

Влатко Зорба

Николовски: Не си играјте играчки од типот: „како не, дома ќе седам; глупости нема корона кај нас; или млад сум, ништо не ми е..”

Влатко Зорба

Јанески: Кога се критикува, треба и да се пофали

Влатко Зорба