Категорија : СТАВ

СТАВ

Цветанов: Дадете приоритет на државата, доста беа исполнувањата на желбите на Мицкоски

Влатко Зорба
Во моментов Хрватска претседава со ЕУ. Наместо да се фокусираме кон реформи и да ја искористиме пријателската наклонетост на Хрватска за да добиеме датум за...
СТАВ

Сарачини: Аферата за купување на медиуми со руско-унгарски пари тежи повеќе од „Рекет“

Влатко Зорба
Аферата за купување на медиуми со руско-унгарски пари против влезот на Северна Македонија во НАТО тежи 2.5 милиони евра. Тоа е еден милион евра повеќе...
СТАВ

Кардула: Стварно е небитно дали „Медена земја“ ќе добие Оскар или не – тие се ПОБЕДНИЦИ

Влатко Зорба
Денес денот посветен на „Медена земја“ и на целата екипа која покажа на целиот свет што знаат и умеат. Ги собраа сите можни награди фали...
СТАВ

Забрчанец: Извршителот Мицкоски знае да ја качува само цената на струјата, тој не знае да качува плати!

Влатко Зорба
Во време на ВМРО-ДПМНЕ, односно за време на директорувањето на Мицкоски со ЕЛЕМ и во време кога тој беше и советник и извршител на Груевски,...
СТАВ

Димитров: Кој е „ЗА“ Законот за ЈО гласа за правна и европска држава! Кој е „ПРОТИВ“ гласа за криминал

Влатко Зорба
ЕУ вели треба правна одговорност, меѓу другото, и за случаите поврзани со прислушкуваните разговори. ЕУ вели нацрт текстот на Законот за јавно обвинителство е добар....
СТАВ

Лукароски: За оние 31 пратеник од ДПМНЕ што не гласале за законот, ниту збор… Ниту прекор, ниту критика, ниту потсмев…Неутралци???

Влатко Зорба
Неутралци? За Законот за забрана за увоз на отпад како извор на енергија, НЕ ГЛАСАЛЕ 15 пратеници од ДПМНЕ, 6 пратеници од СДСМ и уште...
СТАВ

Кекеновски: До кога со лаги и манипулации со граѓаните и сопственото членство

Влатко Зорба
Ќе гукне ли нешто Мицкоски по изјавата на амбасадорката Кејт Брнс за Преспанскиот догоговор? И наместо да гукне тој почна да гувее. Посрамен и со...
СТАВ

Ампева: Или ќе работиме заедно за да се подобри угледот на текстилната индустрија, или ќе нема кој да работи во овој сектор

Влатко Зорба
Од денешната средба со Организација на работодавачи и Текстилен кластер во Влада Ама шала на страна, или ќе работиме заедно за да се подобри угледот...