Категорија : СТАВ

СТАВ

Димитриев: Дел од оние што денес се гордеат со полската болница, тогаш критикуваа

Влатко Зорба
Полската болница Roll 2, со ниво на опременост за хируршки интервенции, од утре во употреба за медицинска заштита на граѓаните на Македонија. Ја обезбедивме како...
СТАВ

Јовановиќ: Заради таа негова амбиција, Мицкоски денес претставува опасност за оваа држава и нејзините граѓани

Влатко Зорба
Оваа земја, оваа држава, покрај сите препирки на Мицкоски дека се случува кастрофа, дека се случува хаос, некомпетенција, незнаење, велам, ако ги занемариме неговите хистерии...
СТАВ

Силјановска: Вонредна состојба – вонредни закани

Влатко Зорба
Вонредната состојба, Карл Шмит ја квалификува како „ИСКЛУЧОК“. Во „исклучокот“ се живее по посебни правила и мерки: следење, контрола, санкционирање. Во името на битката со...
СТАВ

Љума: Имам пријатели и од многу поразвиени земји кои се во карантин во многу полоши услови од нашите, па не се бунат

Влатко Зорба
По вчерашното патешествие сакам да ви кажам дека имам пријатели и од многу поразвиени земји кои се во карантин во многу полоши услови од нашите,...
СТАВ

Васиљ: Напорот и искрената борба против „домашното“ зло се исплатеше со победа

Влатко Зорба
Со ваква зло опозиција ко ДПМНЕ, со сите нивни сопки и опструкции, кочење на процеси и работење контра интересите на државата, влегувањето во НАТО е...
СТАВ

Озимец: Неодговорно е да се пласираат тези кои ги релативизираат последиците од коронавирусот врз здравјето на луѓето

Влатко Зорба
Сајтот Офф-Гардијан кој објавува псевдонаука за корона вирус, не е британски Гардијан. Доколку не е видливо од самите тези кои за жал веќе се постираат,...
СТАВ

Жерновски: Европските лидери заедно со македонските граѓани!

Влатко Зорба
Канцеларката Меркел, претседателот Макрон и останатите 25 лидери на земјите членки од европското семејство, вечерва им одадоа признание на граѓаните на нашата земја за постигнатиот...
СТАВ

Забрчанец: После подолго време точните информации се шират побрзо и помасовно од лажните

Влатко Зорба
Огромен придонес во дневното темелно и масовно информирање на јавноста во врска со коронавирусот имаат токму граѓаните. Имаме граѓанство кое уште еднаш покажува дека може...