Категорија : СТАВ

СТАВ

Димитров: „Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе „размислувал” да даде оставка? Каков аматеризам!

Влатко Зорба
Брееј! „Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе „размислувал” да даде оставка? Тууу каков аматеризам! Во мојот случај тоа беше направено...
СТАВ

Мицковски: Легитимен победник на избори треба да биде оној што ќе вети дека ќе ги реформира – реформистите

Македонија е земја на реформисти без реформи. Племиња на реформисти, етнички реформисти, дотолку реформисти, што влада протестира во време на свое владеење барајќи реформи на...
СТАВ

Николовски: Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија!

Влатко Зорба
Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија! Денес, кога правната држава е светост и светлост кон која се стремиме, да...
СТАВ

Богојески: Помалку смешен „рашелов патриотизам“, повеќе државничко однесување!

Влатко Зорба
Македонија губи чекор со Преспански договор! Повеќе меѓународни организации, меѓу кои и НАТО, истакнаа потреба од целосна имплементација на Преспански договор… но сите прстот го...
СТАВ

Жарко Трајаноски: Како се препознаваат лажни патриот(к)и?

Stefanija Kuzmanovska
Како се препознаваат лажни патриот(к)и? 1. Се дерат што е можно погласно „Македонија, Македонија“ и обвинуваат за криминали со надеж дека ќе бидат амнестирани за...
СТАВ

Жерновски: Усвоениот закон за ЈО обезбедува позитивен извештај за напредокот од страна на ЕК

Stefanija Kuzmanovska
Францускиот претседател Емануел Макрон упати многу јасни и прецизни пораки на Конференцијата за безбедност во Минхен, од каде порача дека ќе им даде зелено светло...
СТАВ

Мишолиќ: Апсурдно е Мизрахи да го истакнува своето еврејство, и да се обидува да изигрува жртва на таа карта

Влатко Зорба
Од сите политички омрази за кои сум слушал, единствено не го разбирам антисемитизмот. Многу добро знам што е расизам, ксенофобија, верска нетрпеливост, хомофобија, супер знам...
СТАВ

Најчевска: ДУИ е банда на криминалци кои ги држат во заробеништво сите граѓани во Македонија

Влатко Зорба
Како што реков: ДУИ е банда на криминалци кои ги држат во заробеништво сите граѓани во Република Македонија. Нивното делување се сведува на два вида...